Stavba podlahy domu IZODOM – IZOCeiling
Podlaha IZOCeiling je veľmi ľahké riešenie, až trikrát ľahšie ako monolitické betónové podlahy.
Pokládka podláh IZOCeiling
Prvou etapou je pokládka polystyrénových prvkov pozdĺž rozponu a hlavnej výstuže rebier – väzníkov. Takzvané polystyrénové garnáty poskytujú debnenie pre hustú štruktúru rebier. V prípade IZOCeilingu používame debnenie vo forme priečnikov a kolkov, vo vzdialenosti nie menšej ako 1,5 m. Vďaka použitiu penového polystyrénu minimalizujeme hmotnosť stropu až na 30% hmotnosti železobetónového stropu (hrúbka 20 cm) a zároveň získame strop, ktorý je niekoľkonásobne teplejší ako klasický. Toto je obzvlášť dôležité pri použití stropu na vybudovanie plochej strechy, izoláciu suterénu alebo garáže.


Vystuženie stropu
Hlavná výstuž rebier, väzníky KJ, ktoré sú súčasťou komplexnej technológie IZODOM, sú vybrané tak, aby poskytovali dostatočnú oporu na stene. Rebrová výstuž sa ukotví v rovine ráfika podľa pokynov spoločnosti IZODOM. Okrem toho je v celom strope umiestnená konštrukčná výstuž z prútov Ø5 mm, každých 250 mm rovnobežne s nosníkmi a každých 200 mm kolmo na ne. Pre stropy s rozpätím nad 4m sa používajú prídavné rozvodné rebrá.
Betónáž
V ďalšej fáze sa podlahové tvarovky a výstuže IZOCeiling zalejú betónom, ktorý vyplní dutiny a vytvorí železobetónové nosníky a nosnú dosku. Monolitická podlaha je spojená so stenami v rovine ráfika a vytvára tak trvalú štruktúru. Konkrétna požiadavka je iba cca 80 l/m2


Dokončovanie
Stropy IZOCeiling môžu byť ukončené sadrovou omietkou, sadrokartónovými panelmi, prípadne je možné použiť podhľady na rám.
Stenové prvky IZODOM majú okrajovú lištu – stropnú podperu vybavenú iba vonkajšou debniacou stenou. Umožňuje zachovať kontinuitu tepelnej izolácie a zároveň umožňuje podoprieť stropnú konštrukciu o betónovú nosnú stenu.